Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2593 Sevginin Yeni Yılı

HEAVEN #2593 Sevginin Yeni Yılı 31 Aralık 2007

Hergün, Yeni bir Yılın başlangıcıdır. Günleri dilediğinizce, iskambil kağıtları gibi karabilir, istediğiniz takvimi oluşturabilirsiniz. Sizin kutladığınız Yeni Yıl hangisi olursa olsun, bugünden başlamaktadır o. Güneşin döngüsü mevcuttur, lakin zaman mevcut değildir. Bunu aklınızda tuttuğunuzda Yeni Yıl mevhumu zamanın göreliliğinin bir başka örneği haline gelir. Fakat Yeni Yıl teması çok güzel bir şeydir. Bir başlangıçtır o ve başlangıçlar büyük değerlerdir; her ne kadar bir başlangıç ya da bitiş mevcut olmasa da. Başlangıç, mevcut zamansızlık halinden söz etmenin bir diğer yoludur. Yeniden başlayabilirsiniz aziz çocuklarım. Şimdi de yeni olabilirsiniz. Yenisiniz sizler.

Yeni Yıl fikriyle birlikte, zihninizde yeni bir niyet oluşturmuş olursunuz. Yeni hayırlıdır. Ona hoşgeldin deyin. Yeni, geçmişin yitip gitmesi demektir. Yeni buyur edilip kucaklandığında, geçmişin hükmü düşmüş olur. Yeni Yılı kabul etmek için, eskiyi bırakmanız gerekir. Kollarınız eskisiyle doluyken, onları açıp yeniyi kucaklayamazsınız elbet.

Dünyadaki varoluşun bu anını kutlayın. Hayatın yeni eşiğini buyur edin. Doğal ve kendiliğinden olma haline hoşgeldin deyin. Yeni Yılın nesline hoşgeldin deyin. Eğer Yeni Yıl bir ağaç olsaydı, hangi meyveyi verirdi o? Hangi meyveyi vermesini isterdiniz?

Böylelikle, Yeni Yılın öncesinde zihninize tohumlar ekmiş oluyorsunuz. Bunun, hayatınızın bir başlangıcı olduğunu, bu başlangıcın çiçekler açıp meyveler vereceğini ilan ediyorsunuz. Hayatınızdaki her bir geceyi Yeni Yıl gecesi haline getirin. Her gece, arzu ettiğiniz tüm yeniliklerin fikrini kendinize zikredin. Bu, eskiye şekil vermek değildir aziz çocuklarım. Yaşlı bir ağacı alıp budamak değildir bu. Yepyeni bir ağaç dikmektir, yeni ekilmiş bir ağaçtır o. Bu ağaç, insanoğlunun çiçekler açması içindir ve onu Benim için dikmiş olursunuz.

Dikmiş olduğunuz bu ağaç Yeni bir Bahçenin ilk adımıdır. Bu bahçe, Cennet Bahçesine dönüşecektir. Her bir meyve yenecek olgunluğa ulaşacaktır. Çalıların arasında gezinen yılanlar olmayacaktır. Yasak meyveler olmayacaktır. Tüm meyveler mübah olacaktır. Bu Yeni Bahçede nelerin olmasını istersiniz? Şimdi bunu düşünün ve düşündüğünüzce olsun; zira Benim de Arzum, Benim de İrademdir bu.

Tüm düşünceleriniz serpilip büyüyecektir. Kendilerini gerçekleştirecektir onlar. Şu anda düşüncelerinizi yaratıyorsunuz. Bu düşünceler meyve verecektir; sizlerse yetişen bu meyvelerin hasadını yapacaksınız. Artık, komşunun bahçesi yoktur, çitler, duvarlar, “Girmek Yasaktır” levhaları yoktur. Yeni bir Bahçe olacaktır bu, herkese herzaman açık bir bahçe.

Ayrılığın, ayrılmışlığın değişik de olsa hiçbir anlayışı varolmayacak artık. Siz, Biz ya da Onlar kavramları da olmayacak, sadece “Ben” olacağım, çoğalmış, paylaşılmış bir tek Ben. Bir şeylerden, herhangi bir şeyden, güneşten bile ayrı düşmek, ayrı kalmak nedir
bilmeyeceksiniz; çünkü güneşin de tam içinizde parladığını bileceksiniz. Herşeyi Kendiniz gibi bileceksiniz, Kendi Ben-liğiniz bileceksiniz. Bencillik mevhumu varolmayacak. Herşey sizken, siz herşeyken nasıl varolabilsin ki bencillik?

Sadece sevginin varolabildiği Sevginin Yeni Yılıdır bu. Sevgi, Birliğin bir diğer adıdır. “Tek Bir Sevgi”, Gerçeklik olacaktır. Her zaman öyleydi O, sadece siz artık onu Benim Adımı bildiğiniz gibi bileceksiniz ve Benim Adımı çok ama çok iyi bileceksiniz.

Yüzlerce tohum ekiyorsunuz şimdi, binlerce, milyonlarca... Onlar tek bir Altın olacaklar, Altından olacaklar, tek bir Hükümdarlık olacaklar, Tek Bir Birlik, Parlayan Tek Bir Güneş olacak onlar. Ahh, aziz çocuklarım, Sevgimin Kameriyesine geliyorsunuz ve bu, girişimini şimdi –Bizim- yaptığımız bir başlangıçtır sadece.

Çeviren: Engin Zeyno Vural