Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2585 Ebedi bir Şarkı

HEAVEN #2585 Ebedi bir Şarkı 23 Aralık 2007

Tanrı dedi ki:

Tanrı aslında, “Tanrı dedi ki” demez pek. Tanrı sever.

Dünyadaki o güzel insanların hepsi için, önümde duran tüm o insanlar için yüreğimdeki sevgiyle konuşurum Ben.

Yaşamın grup fotoğrafındaki yerinizin rastlantısal olduğunu düşünebilirsiniz. Sevgili çocuğum, aslında tam olman gereken yerdesin, tam doğru noktadasın, sadece düşündüğün yerde değilsin. Arka sırada veya çok kenarda olduğunu, belki de dışarıda kaldığını düşünebilirsin. Bunlar olmayacak şeylerdir.

Bu fotoğrafı senden çok daha iyi gördüğümü bilmen gerekir. Onu Ben çekmiştim. Herkes en önde oturmaktadır, herkes resmin merkezindedir. Sen de öndesin, tam ortadasın. Bildiğin gerçekleri ve olasılıkları unut. Olayları unut. Bu olaylar imkansız olan şeylerdir. Şimdi sadece Benim yüreğimin Hakikatini dinle. Benim kalp atışlarıma kulak ver.

Yüreğim seninle konuşur. Yüreğimdeki sevgi yanınıza sokulur. Hangi surette olursanız olun yüreğim size dokunur. Bir insan varlığı da olsanız, bir fil ya da züraafa ya da sahildeki kum taneleri de olsanız sevgimle dokunurum size. Başka bir şey yapamam Ben. Yüreğim bir başka şey yapamaz. Benim sevgime kapılıp gitmemek için direnecek gücünüz yoktur. Kendinizi bundan alıkoyamazsınız, kaçamazsınız. Sevgim heryerdedir, uçsuz bucaksızdır. Sizi bulur ve geri getirir o.

Bir içeri, bir dışarı sizi soluduğumun farkında değil misiniz? Gerçek nefesinizin Ben olduğumu bilmiyor musunuz? Benim nefesim olduğunuzu bilmiyor musunuz? Elbetteki size yaşamı üfleyen Benim nefesimdir ve hala sizi solumaktayım Ben. Benim armağanımdır bu. Bizim sevgimiz her zaman kendini yenileyen ve canlı tutandır. Hayattaki Muazzam Kaynağım Ben ve Kendimi sizin vasıtanızla dönüşüm halinde tutar, yenilerim.

Sizin vasıtanızla yaşadığımı bilmiyor musunuz? Yaptığınız herşeyden keyif alan, mutluluk duyan ebeveynim Ben. Çalışırken ya da oynarken sizi seyretmeyi seviyorum. Oyun oynamakla çalışmak arasında sizin için hiç fark olmasın diliyorum. Her biri bir diğerinin içinde erisin diyorum. Mutluluk adınız olsun. Yüreğimin sıcaklığını alın; o vakit hayatınız mutluluktan başka ne olabilir, o vakit Benim mutluluğumdan başka ne olabilirsiniz?

O eski düşünceleri kafanızdan atın. Kendinizi yenileyin. Kendinizi yeniden, yeniden dönüşümde tutun. Yüreğimdeki ön sıralara geçin. Orada sizi bekleyen yerler vardır. Sizi bekleyen bir yer de yoktur aslında, çünkü zaten Benim kalbimle sarılmış, kucaklanmış haldesiniz. Hep orada oturduğunuz için de yerinize zaten sahipsiniz.

Ne ya da kim olduğunuza yönelik düşüncelerinizin üzerinde hiç durmayın. Benim düşüncelerimde Bana katılın şimdi. Kalp atışlarımı işitin. Budur Benim düşünme halim. Kalbim sizin için çarpar ve sizi düşünürüm Ben. Siz ki aziz çocuklarım, Yüreğimdeki Ebedi Şarkısınız.

Sizinle konuştuğumu işittiğinizde Yüreğimin gümbürdeyişini duyarsınız. Sevginin bu ebedi vuruşlarındaki vibrasyonları alırsınız, bu vibrasyonlar düşünceler halinde bir araya gelip yoğunlaşır ve kelimeler halinde sizin vasıtanızla yankılanırlar. Elbetteki Beni işitiyorsunuz. Duyduğunuz sesler Benimdir. Yüreğim bir davul çalmaktadır ve onun her bir vuruşundaki anlamı biliyorsunuz. Yüreğimin her bir vuruşunu sizin yüreğiniz tercüme edip, dönüştürüyor. Yüreğinizle işitiyorsunuz. Benim yüreğimin atışları sevgidir, sevginin ta kendisidir. Ve yürek atışlarım kelimelere dönüştürülüp tercüme ediliyor. Her bir kalp atışı “Sizi seviyorum” diyor. Bu Benim nakaratımdır. Bir ya da iki kez değil, ebediyyen yinelerim onu. Size söylediklerimi duyacağınız an gelecektir, bu sözlerim tekrar tekrar yinelenmekte, sonsuza dek tekrarlanmaktır, “Sizi seviyoum. Sizi seviyorum. Sizi seviyorum.”

Çeviren: Engin Zeyno Vural