Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2226 Her daim yukselmek

HEAVEN #2226 Her daim yükselmek 29 Aralık 2006

Hayat, altın bir kaşıkla beraber gümüş bir tepsi içinde sunulmaktadır size. Hayatın tadını çıkarın. Size benim bir ikramımdır o. Hayata bağlı kalın. Nerede olursanız olun, neler olursa olsun, hayat dahilinde bir maceranın içindesinizdir. Keşifler yapıyor, bir şeyler buluyorsunuz. Everest’e tırmanırsanız, orada kar vardır, soğuk rüzgarlar vardır ve buz tabakaları vardır. Şunu bilin ki, sıcacık ateşler yakılacaktır yeniden. Bu ateşler hayatın esasıdır. Müjdecileri bu sıcaklığa davet edin, çünkü size işarettir onlar.

“Önce” ve “sonra” kendilerini tekrar ederler göreli dünyada. “Önce” ve “sonra” sadece göreli dünyada mevcuttur aziz çocuklarım. Deneyimden daha derin olan, göreli olmayanın farkındalığıdır. Farkındalığı deneyimlerinize taşıyın. Her ne olursa olsun, önemli başarılar kazanıyorsunuz. Fırlattığınız top sahada hızla ilerliyor ve gole dönüşüyor, yüreğinize düşüyor, Cennet’e düşüyor, heryere gidiyor o.

Dünyadaki herkes deneyim halindedir. Algılama halindedirler. Hayatlarını algılarlar. Ne şekilde algılayacaklarına dair tercihleri vardır. Ve hayatları da bu algıdan kaynak bularak önlerinde belirir. Sevgiyi algılayın ki daha fazlasını algılayabilesiniz. Onu kat be kat çoğaltabilesiniz. Tahmin ve beklentileriniz ekmeğe kattığınız maya gibidir. Deneyim hamurunuzun kabarmasını sağlar onlar. Hayat sizin için yükselir.

Evet, bir karnavaldaki atlı karınca turundasınız. Evet, sık sık aynı yerden geçiyorsunuz. Her bir turunuzda ödülü almak için uzanmaktan çekinmeyin. Sizin yakalamanızı beklemektedir o. Onu yakalaması gereken sizsiniz. Onu göremeseniz bile yine aynı şekilde uzanın. Onu karanlıkta bile yakalayabilirsiniz. Bir santim önünüzü bile göremeyebilirsiniz. Gökkuşağı yine aynı şekilde sizi beklemektedir. Ödül, gökkuşağı, tüm arzularınız, avucunuzun içinde sizi beklemektedir.

Ve ödülü aldığınız zaman onu herkesin göreceği şekilde havalara kaldırın. Gökkuşağına ulaştığınız zaman onu ifşa edin. Herkese gösterin. Gökkuşağını nerede ve nasıl bulduğunuzun hikayesi gökkuşağının kendisinin yanında önemsizdir. Eğer siz gökkuşağını bulabiliyorsanız, diğerlerini de onu bulmaktan alıkoyan şey nedir? Gökkuşakları herkes için vardır. Kainatı bir uçtan bir uca kateden köprülerdir onlar. Tırmanın üzerlerine.

Bir ipten yukarıya tırmanıyorsunuz. Adım adım bir tepeye çıkıyorsunuz. Mola verip soluklandığınız anlarda bile hala bir momentum mevcuttur. Ocağı bir kez yaktınız mı, ateş pilavı pişirmeye devam eder. Tıpkı bu şekilde, yüreğinizdeki momentumu koruyun. Pilav pişiriyorsunuz. Yakında hazır olacak o ve siz de tadına varacak, hepsini yiyeceksiniz. Hayatınızı da aynı şekilde pişirin. Altına bir ateş yakın, yüreğinizdeki alevlerin azalmasına asla izin vermeyin. Yüreğiniz dahilinde, asla sönmeyecek olan ebedi bir ateşin korları vardır, lakin bu korları yelpazeleyip canlandırmanız sizin için hayırlıdır.

Devamlılık halindeki bir momentum içindesiniz. Bu momentumu hayattaki mutlulukla harekete geçirip, canlı tutarsınız. Onu takviye etmenin yolu budur. Enerjiye gerek yoktur. Çünkü kendisi enerji sağlar. Siz kendi kendinizin mutluluğusunuz ve dolayısıyla da kendi kendinizin enerjisisiniz. Kendi kendine yeter bir yapıdasınız. Sevgi enerjisinin çeşmesisiniz. Sevginiz Cennet katına yükselir ve etrafındaki herkesi de beraberina alır. Sevgi yükselir. Sarıp kuşatır o. Yapacağı başka bir şey yoktur onun. Cennet’in de ötesine erişir. Sevginizin zenginliği her yeri çevreler ve ateşin üzerinden yükselen dumanlar gibi yüreğinizin ateşinden yukarıya yükselir o, herdaim yükselir.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub:

Hatırlatma: Sevgili okurlarımız, Cennetmektuplar’ını (HeavenletttersTM) paylaşırken lütfen kaynak site olan www.heavenletters.org adresini belirtiniz. Üyelik başvurusu sitede yer alan http://www.heavenletters.org/maillist/index.php linki üzerinden gerçekleştirilmektedir.