Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2573 “BU” 11 Aralık 2007

CENNET#2573 “BU” 11 Aralık 2007

İhtiyacınız olan bir spiritüel yöntem yoktur. Zaten ihtiyaç düşüncesini de tamamen ortadan kaldırmak istiyorsunuz. Arzusunda olduğunuz güzellik, Benim daha da yakınımda olmaktır. Bir spiritüel yöntemin güzelliği, sizin odaklanıyor olmanızdır. Ondaki gerçek güzellik sizsinizdir. Dışarıda olup da sahip olmanız gereken hiçbir şey yoktur. Benim için eğitim görmeniz gerekmez. Ben ki yürekte olanım, size de yürek vasıtasıyla gelirim.

Beni sevmeyi öğrenmezsiniz. Beni seversiniz. Size kimse Beni öğretmez. Kendi-kendine yapılan bir Keşfim Ben. Siz de kendi kendinizin öğretmenisiniz.

İstediğiniz kitabı okuyun. İstediğiniz inancı öğrenin lakin Ben, dünyanın size Ben diye sunduğu herşeyin ötesindeyim. Aslında aziz çocuklarım, size Kendimi Ben sunarım.

Size ışık veriyorum, bu ışığı gören sizsinizdir. Beni anlıyor musunuz? Aslında burada bir “anlama” hali de gerekli değildir. Edinmeniz gereken bir talimatname yoktur. Kendini-idrak, kendini-idraktır. Kimse size kendini-idrak halini bahşedemez. Kendiniz için, kendi kendinize idrak etmeniz gerekir. Hoşunuza giden, size keyif veren şeyin ya da uygulamanın tadını çıkarın; ama buna bağlı olmadığınızı da bilin. Belki de bu ekoller size bağlıdır.

Ekol olarak Beni alın.

Benden önde tutarak kimseye tapınmanız gerekmez. Diğer hepsine müteşekkir olun ve yürekten sevin onları, lakin Tanrının rahmetini size bahşedenin Ben olduğumu bilin. Hayattaki her şey sizi Bana getirmektedir. Her bir tecrübe sizi Bana getirmek içindir; fakat yine de siz kendi kendinizin Büyük Öğretmenisinizdir.

Hoşunuza giden tüm bilgileri özümseyin. Zihnin, sizi Bana getirebileceği söylenmektedir. Zihin sizi kendi yüreğinize götürür aziz çocuklarım. Hakkımdaki en mükemmel bilgi bile “Benim” farkındalığımla aynı şey değildir. Mükemmel Bilgi Benim. Aziz çocuklarım, kelimeler yetersizdir. Kimse Beni tarif edemez. Tarif etmeyi çok isterler. Haritalar, şemalar oluşturabilirler. Bense şunu söylerim, tüm haritalar sizi Bana getirir ve hiçbir harita sizi Bana getiremez. Harita haritadır. Beni bulmak için hiçbir haritaya gerek yoktur çünkü Ben heryerdeyim.

Tüm adımlar Bana götürür. Benden uzaktaki adımlar bile Bana götürür. Herbiriniz, Bana getiriliyorsunuz. Çekilerek ya da kendiliğinizden, geliyorsunuz.

Olmanız gereken hiçbir şey yok. İsterseniz serserinin biri de olabilir ve Bana gelirsiniz. Her şey olabilir ve yine de Bana gelirsiniz. Ön şartlar, alınması zaruri dersler yoktur. Geçmeniz gereken sınavlar yoktur. Bana gelerek, Bana gelirsiniz.

Hepiniz Bana geliyorsunuz. Hiçbir şey bunu durduramaz. Bunu hızlandırmak da söz konusu olmayabilir; lakin Beni yürekten, candan istemek kafidir. Kapınız kaçınılmaz olarak çalacak ve ona yanıt vereceksiniz, Beni kendinizin eşiğinde bulacaksınız, kendinizdeki kapıyı ardına kadar açacak ve kendi sarayınıza gireceksiniz. O vakit siz ve Ben, bariz ve kaçınılmaz olarak Birlik olacağız. Aziz çocuklarım, kalplerin buluştuğu yerde buluşacağız.

Benim hakkımda eğitim almaya ihtiyacınız yok. Sadece Bana gelmeniz gerekiyor. Kendinizi Bana getiren sizsinizdir. Hiçkimse bunu sizin için yapamaz. Bu herzaman sizsinizdir. Tanrıya gelensinizdir. Dönüşensinizdir. Tanrıyı alan, kabul edip kavrayan ve onu iletensiniz ve iletilmiş olansınız. Bulan ve bulunansınız. Sinenizdeki yüreklerin yüreğinde aradığınız kendinizsiniz. Evet, Beni arıyorsunuz, lakin aslında herzaman Kendinizi arıyorsunuz.

Bir başka tanrıyı Benden önde tutmamak akıllıcadır. Tek Bir Tanrı vardır ve BEN O’yum. Siz de O olduğunuzu keşfedeceksiniz. “O”nun bulunmadığını keşfedeceksiniz. Sadece Bu vardır aziz çocuklarım, Bizim bu sevgimiz vardır. Aramızda hiçbir şey yokken Bizim aramızda olan o, Budur işte, Bizim Bir ve Aynı olan bu Birliğimizdir sadece.

Çeviren: Engin Zeyno Vural

Hatırlatma: Sevgili okurlarımız, Cennetmektuplar’ını (HeavenletttersTM) paylaşırken lütfen kaynak site olan www.heavenletters.org adresini belirtiniz. Üyelik başvurusu sitede yer alan http://www.heavenletters.org/maillist/index.php linki üzerinden gerçekleştirilmektedir.