Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2564 Yaradanın Okyanusunda yol almak 2 Aralık 2007

CENNET#2564 Yaradanın Okyanusunda yol almak 2 Aralık 2007

Bana yönelik farkındalığınız otomatik hale gelecek, tıpkı kolunuzu kaldırmanız ya da bir yerlere bakmanız kadar doğal olacaktır. Bunda hiçbir çaba ya da zorlama yoktur. Tamamen doğaldır. Benim Farkındalığıma sahip olmanız tıpkı altın ışıkla dolu bir odada bulunmanız gibi olacaktır. İçinde bulunduğunuz odanın duvarlarını herzaman düşünmezsiniz fakat onların farkındasınızdır. Beni beyaz bir ışık olarak da tercih edebilirsiniz. Bu da hoştur. Herşey mübahtır, zira burada sınırlayan şeyler yoktur. Dolayısıyla duvarlar da yoktur.

Yerleşik bulunduğunuz mekan sizi son derece özgür kılan sevgimdir. Gökyüzünde kanat çırpan bir melek olduğunuz zaman gökyüzü bir hudut değildir. İçinde uçmakta olduğunuz diyardır o. Ve dolayısıyla Yeryüzünde de, ya da her neredeyseniz sizin Diyarınız Benim. Sizin sanatınızın Vasıtasıyım Ben, çünkü hayatın dahlinde bir sanatkar olmak için varsınız. Hayatınızsa bir tablodur. Bırakın bu tablo çabasız oluşsun, sevdiklerim.

Hafif bir botla yol almanın nasıl bir his olduğunu bilirsiniz. Bana yönelik doğal farkındalığınız da böyle bir şeydir. Onunla sükunet bulur, yatışırsınız. Herbir anın sevincini ve keyfini bilirsiniz lakin bunun üzerinde “Aman da ne güzel, suların içinde ilerliyorum” diye düşünmezsiniz. Suyun üzerinde botla yol almak çok tabiidir sizin için.

Bu tıpkı, “Soluduğum şunca havaya bak” diye düşünmemeniz gibidir. Sadece soluk alıp verirsiniz. Benim Mevcudiyetim dahilinde tam yol ilerlerken de bu böyledir. Ona kenetlenmişsinizdir; bunun anlamı istediğiniz istikamete veya boyuta yönelmekte serbest olduğunuzdur, çünkü soluduğunuz ya da içinde yol aldığınız veya yüzdüğünüz ya da hoplayıp zıplayarak oyunlar oynadığınız şey Yaradan’ın sevgisidir.

Benim, sırtında yol aldığınız o devasa balina olduğumu söyleyebilirsiniz.

Benim, üzerinde yol aldığınız rota olduğumu söyleyebilrsiniz.

Benim, üzerinde yürüdüğünüz zemin olduğumu söyleyebilirsiniz.

Benim şarkısını duyduğunuz kuş olduğumu söyleyebilirsiniz.

Benim Yaradan olduğumu söyleyebilirsiniz.

Hiçbir şey demiyebilirsiniz ve Ebediyetin Enginliğine doğru Bizim şarkımızı söylersiniz.

Sizi beraberimde taşıdığımı söyleyebilirsiniz ya da Beni, sizin taşıdığınızı.

Bir olduğumuzu söyleyebilirsiniz.

Yeryüzündeki her bir Varlıkla daimi bir şekilde ve derinden bağlantı halinde olduğunuzu söyleyebilirsiniz. Onların tamamlayıcı yanı, bir diğer yansıması olduğunuzu, onların da sizin için böyle olduklarını dolayısıyla değişmez şekilde bildiğiniz Tek şeyin Ölümsüzlüğün Enginliği olduğunu söyleyebilirsiniz. Söylediğiniz şarkı, kalpleri sizinkinin içinde çarpan tüm insanların kalplerine aittir.

Bir Yüreğin pek çok parçaya ayrılmış olduğunu ve şimdi bu parçaların ayrılmış oldukları Bütüne geri dönmeye çalıştıklarını söyleyebilirsiniz.

Bense bunun bir yanılsama olduğunu söylerdim aziz çocuklarım. Bir yanılsamaya saplanıp kaldığınızı söylerdim. Çok popüler bir yanılsamadır bu, ama yine de herhalükarda yanılsamadır. “Tüm dünya mı yanlış içinde?” diye sorardınız. Ben de cevap verirdim.” Aslında tamamiyle yanlış içinde olabilir fakat kütlenin ötesini gördüğünüz zaman herşeyin normal akışında ve yolunda olduğunu da göreceksiniz.”

Hayat ırmağının sizin izlemeyi arzu etmediğiniz bir istikamette aktığını gördüğünüzde diğer yöne doğru yüzün. Bana doğru yüzün, kısa bir süre sonra ırmaktaki tüm balıklar ardınızdan gelecektir.

Beni takip edin aziz çocuklarım ve sevgi adı verilen bu Devasa Çemberin etrafında Benim de sizi takip ettiğimi bilin. Aslında bir çember değildir o çünkü Birlikle doludur; dolayısıyla ne çember, ne kare, ne de herhangibir şekilde adlandırılabilen, sadece Enginlik olarak nitelenebilen bir alana refakat etmektedir. Enginliğe bir sınır yoktur, kenarlar köşeler yoktur onda. Enginlik tam bir Açıklıktır. Enginlik, Ebedi Mutluluktur ve bir gün siz de bunun, içinde keyifle, çabasızca, kolayca yüzdüğünüz, neşeyle sıçradığınız Tanrının Okyanusu olduğunu farkedeceksiniz.

Çeviren: Engin Zeyno Vural

Hatırlatma: Sevgili okurlarımız, Cennetmektuplar’ını (HeavenletttersTM) paylaşırken lütfen kaynak site olan www.heavenletters.org adresini belirtiniz. Üyelik başvurusu sitede yer alan http://www.heavenletters.org/maillist/index.php linki üzerinden gerçekleştirilmektedir.