Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2558 Kendinize güvenme yolunda ilerliyorsunuz

CENNET#2558 Kendinize güvenme yolunda ilerliyorsunuz 26 Kasım 2007

Bağımlılık halinden kurtulmak istediğinizi söylüyorsunuz; fakat -aslında mutlak bir kazanç olmasına rağmen- bağımlılıkları gözden çıkarmayı bir kayıp olarak algılıyorsunuz. Kazandığınız şey özgürlüktür. Kaybettiğiniz ise sizi bağlayan iplerdir. Bağımlılık hali azaldıkça daha çok sevgi kazanırsınız. Gereksinim halini kaybedersiniz. Kaybetmek için çok hayırlı bir şey değil midir bu?

Bağımlılık hali arzu edilir bir şey değildir. Bir başkasının sevgisine bağımlı olduğunuzda özgür değilsinizdir. Sanki hayatınız bir başkasından gelecek ilgi ve şefkate bağlıymış gibi bu varsayılan gereksinime tutsaksınızdır. Bu şekilde hissetmenize rağmen cankurtaran halatınız diğerleri değildir.

Şunu hemen söyleyebilirim ki “Cankurtaranınız Benim.” Tabii ki güvenle Bana yaslanabilirsiniz; fakat artık “Benim ne kadar da siz olduğum” konusundaki idrakınızı geliştirmekte, bu yönde ilerlemektesiniz. Kendinize güvenme yolunda ilerliyor, dayanak olarak kendinize yöneliyorsunuz. Sizin Refakatçinizim Ben. Yoldaşınızım. Sizin Düşüncenizim. Şu anda sadece hakkında konuşabildiğiniz Birlik halini çok yakında yaşıyor olacaksınız. Size yönelik alakama dahi kendinizi bu denli bağımlı hissetmeyeceksiniz. Her zaman ona mazhar olacaksınız; lakin aramızda olduğu varsayılan tüm mesafeler ortadan kalkmış olacak. Kendi yüreğinizde gümbür gümbür işiteceğiniz için, Sesimin dağlardan gelen yankılarını bu kadar çok duymayacaksınız. Heryerde mevcut olmama rağmen sizin dışınızda varolmadığımı göreceksiniz. Nereden bakarsanız bakın siz ve Ben her anlamda Bir olacağız.

Evet, Benim “Bir”-tanelerim; sanki Bir olmak yalnız kalmakmış gibi bunu kayıp olarak düşünüyor ve Birlikten korkuyorsunuz. Benim canlarım, Birlikten uzak kalmak yalnızlıktır. Cehaletin ortadan kalkmasını kayıp olarak addetmedikçe Birlikle hiçbir şey kaybetmezsiniz. Evet bir zihin durumu olan cehaleti elbetteki kaybedersiniz. Ve Bir Hakikat durumu olan İlahiliği kazanırsınız.

Bir şeyler kaybettiğinizi gerçekten düşünebiliyor musunuz?

Yalnızlığı yeterince tanımıştınız, aziz çocuklarım. Yalnızlık, bir şeylerin eksik olduğuna ilişkin sizin şaşmaz farkındalığınızdı. Eksik olan şey ise Birliğe yönelik “tam” farkındalığınız ve kabulünüzdü. Eğer istediğiniz Herşeyse, o halde gideceğiniz yol Birliktir.

Elbetteki Birliği, dışarı çıkıp kovalayarak yakalayamazsınız. Ona zaten sahipsiniz sadece bu idrakın size erişmesine ihtiyacınız vardır. Bu da kendi ahengi içerisinde olacaktır. Bunu arzu edebilirsiniz. O geldiğinde kollarınızı açabilirsiniz. Bu idrak hali yavaş yavaş da gelebilir, bir şimşek hızıyla da gelebilir. Kesin olan şey geleceğidir. Birlik hali ile bütünleşmiş olacaksınız. İdrakınız kendisiyle buluşacak ve Birliğin içinde bütün olacaksınız.

Birlikten yana, bedeli ne olursa olsun muhakkak giderilmesi gereken olağanüstü bir ihtiyaç içerisinde olduğunuz hissine kapılmayın. Birlik için umutsuzluğa kapılmak zorunda değilsiniz. Umutsuzluk hissedilecek bir şey değildir o. Birlik sizin için hazırdır; fakat emrinize riayet etmesi için farkındalığınıza komuta edemezsiniz. Farkındalığa komuta edilemez. Hoş elbetteki ondan yana eğilim içinde olabilirsiniz. Onu davet edebilirsiniz. Onu isteyebilirsiniz. Tam bir farkındalığı, güneşin her sabah doğmasını istediğiniz gibi isteyin. Onun yolda olduğuna ve mutlaka geleceğine yönelik tam bir farkındalıkla bu arzuyu duyun. Gelmekten başka bir seçeneği yoktur onun.

Hareket başlamıştır. Çok ama çok arzu ettiğiniz Birliğin tam farkındalığı yola çıkmıştır. Kendisi için ayarlanan programı takip etmektedir o. Aynı zamanda, daha erken saatteki bir treni yakalama şansı da vardır elbet. Her an hazır olun. Birlik için şimdi hazır olun.

Çeviren: Engin Zeyno Vural

Hatırlatma: Sevgili okurlarımız, Cennetmektuplar’ını (HeavenletttersTM) paylaşırken lütfen kaynak site olan www.heavenletters.org adresini belirtiniz. Üyelik başvurusu sitede yer alan http://www.heavenletters.org/maillist/index.php linki üzerinden gerçekleştirilmektedir.