Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2556 Tüm Sevgilerin Kaynağı ve Amacı

CENNET#2556 Tüm Sevgilerin Kaynağı ve Amacı 24 Kasım 2007

Yüreğiniz sızladığında varsayılan sebep ne olursa olsun, yüreğiniz Benim için sızlıyordur.
Hayatınızda bir şeylerin eksik olduğunu hissettiğiniz zaman, bu hissiniz çok net de olsa belli belirsiz de, Beni arıyorsunuzdur.

Ben Alfa’yım ve Omega’yım, lakin buna rağmen bir başlangıç ya da bitiş mevcut değildir. Varolmak vardır, Varlık vardır. Mevcut olan budur ve sevgidir elbet.

Hasret çekerken ve bir şeylerin eksik olduğunu hissederken, bir zaman için dikkatinizi yanlış bir şeylere yöneltmiş olursunuz. Bu vesileyle de hasret halini deneyimlersiniz. Çektiğiniz hasretin Bana yönelik olduğunu bilmeyebilirsiniz. Sadece, hasret olarak adlandırdığınız bu boşluk duygusunu hissedersiniz.

Erkek arkadaşınız sizi terk ettiğinde, onu ve size gösterdiği alakayı ne denli özlerseniz özleyin, o kişi Benim bir sembolümdür. Bir fragman yakalamışsınızdır, küçük bir parçadır o, sonrasında ise Aziz Sevdiğinizin önünüzde duran ve sizi sevmeye yönelten bu İnsan olduğunu düşünmüşsünüzdür. Bunun böyle olduğuna ne denli inanmış da olsanız o arkadaşınız filmin bütünü değildi, asla fevkalade ya da olağanüstü değildi. Zaman içinde yıldızlaşan sizin kendi sevginizdi o.

Aziz çocuğum, sen varsın ve bir de Ben varım, Bizim Birliğimiz “iki” olarak kılık değiştirmiştir. Bir üçüncü de yoktur ortada. Böyle olduğuna ne nedenli inanmış olursan ol, sevgin bir hayale yönelik bağımlılıktı sadece. Önünde bir hayal vardı. Artık, bir başkasının varolmadığını hatırla. Kendi önüne koyduğun bir resmi sevmiştin. Nasıl da etten kemikten olduğu bir şeyi değiştirmez, o yine de yüreğindeki perdeye yansıttığın bir resimdi o sadece.

Sevginin nesnelerine sahipsin. Bu harikuladedir. Keyfini çıkar. Fakat yine de senin sevginin bir nesneye ihtiyacı yoktur. Sevgin vardır ve ona odaklanırsın. Sevdiğin biri bu dünyadan ya da yüreğinden ayrıldığı zaman, sana sevginin her daim mevcut Enginliğini keşfetmek üzere muhteşem bir fırsat sunulmuş olur. Sevgin, bir tahıl tanesine asılan bir kuş gibi, bir anlığına veya yıllar boyunca veya tüm bir ömür süresince tek bir kişilik üzerinde yoğunlaşmıştı; lakin senin en büyük aşkın bile bir uzaklaşma, bir sapmaydı, Beni gösteren bir işaretti o. Halbuki sevgi sevgiyi sever. Sevgi kendisini sever.

Yemek yemeyi seversiniz. Özel bir yemek ikram edilir ve bu sizin için bir ziyafettir, hepsini yer bitirirsiniz. Belki bu yemek sizin tarlalarınızdan gelen çileklerdir ya da bahçenizdeki sebzelerle hazırlanmış bir çorba. Bir yemeği ya da bir diğerini sevdiğinizi söylersiniz, fakat asıl sevdiğiniz yemek yemektir. Ve böylelikle sevmeyi seversiniz. Tam önünüzdeyim aziz çocuklarım ve size, sevginin tamlığı olarak her an için Kendimi sunuyorum Ben.

Anneniz Benim sevgime bir semboldür. Eşiniz böyledir. Çocuklarınız böyledir. Tek Bir sevgi vardır ve o Bizimkisidir. Bu sevgi asla sizden alınamaz. Sevgi içinizdedir. Bu tıpkı sevginizle resim yapmanız gibidir. Oraya buraya fırça vurursunuz. Tüm bir sevgi kutusunu tek bir yanılsamanın üzerine de boca edebilirsiniz. Ne de olsa tüm boya sizindir. Siz onu sadece bir yerlere sürersiniz. Sevgiyle de bu böyledir. Lakin onun hepsi sizindir ve hepsi Benimdir ve sevgi bölünüp kısımlara ayrılamaz. Nesneler çeşitlilik gösterebilir fakat sevgi sevgidir. Siz öyle algılsanız da sevgi sapmaz, sevgi ayrılmaz. Göreli dünyada ne olursa olsun her zaman var olandır o. Sevgi sizindir. Ne denli sarfederseniz sarfedin hala sizindir o.

Sevginizin nesnelerinin keyfine varın ve tali olduklarını bilin. Size ne denli önemli görünseler de onlar talidir. İçinizdeki sevginin varlığını size göstermek üzere birer vasıta olmuştur onlar. Sevginizin, diğerlerine göstereceğiniz veya onlardan göreceğiniz alakaya, hoş temennilere ya da diğerlerinin mevcudiyetine tabi olduğunu düşünerek yanılıyorsunuz. Sevgi tabi değildir. Sevgi kendi kendisnin kaynağıdır ve bir nesneye ihtiyacı yoktur. Sevginizin kanatlanarak “bir diğeri”nin üzerine konmasının tadını çıkarın, lakin bunun sevginizin asıl kaynağı olmadığını da bilin. Siz ve Ben öyleyiz. BEN öyleyim.

Çeviren:Engin Zeyno Vural

Hatırlatma: Sevgili okurlarımız, Cennetmektuplar’ını (HeavenletttersTM) paylaşırken lütfen kaynak site olan www.heavenletters.org adresini belirtiniz. Üyelik başvurusu sitede yer alan http://www.heavenletters.org/maillist/index.php linki üzerinden gerçekleştirilmektedir.