Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2554 Hayatın Olağanüstü Güzelliği

CENNET#2554 Hayatın Olağanüstü Güzelliği 22 Kasım 2007

Bana bir iyilik yapıp ne kadar güzel olduğunuzu ve Benim için ne kadar güzel olduğunuzu teslim eder misiniz? Ne denli harika olduğunuzu, Dünya için nasıl da bir kutsayış olduğunuzu kabul eder misiniz? Eğer bunu okuyorsanız bir kutsama olduğunuzu bilebilirsiniz. Ve eğer bunu okumuyorsanız da bilmeyebilirsiniz, fakat yine de öylesiniz, Dünya için bir kutsama, bir nimetsiniz. Kutsamaktan başka bir şey yapar mıyım Ben? Sadece nimetler ve iyi talih yaratırım. Sizler Benim talihimsiniz aziz çocuklarım. Cennet katında topladığım değerli hazinelersiniz. Benim için çok özel ve değerlisiniz. Benim varlıklarımda kusur bulmak zorunda mısınız? Daha iyi bir model almak için kendinizi gerçekten iade eder miydiniz?

Hangi şekil ya da formda olduğunuzla ilgilenmiyorum Ben. Nasıl göründüğünüz ya da neler yapmış olduğunuz Benim için bir fark yaratmıyor. Eğer size maziyi bir kenara bırakmanızı söylüyorsam bundan daha azını yapar mıyım Ben? Size önerdiğim bir şeyi Kendim göz ardı edebilir miyim? Geçmişe bakmaktan daha iyisini biliyorum Ben. Bu yüzden de mazi mevcut değildir. Sadece sizin ona yönelik alaka ve dikatiniz geçmişi bir referans noktası haline getirmektedir. Uhrevi, geçici ve melun maziye fazla ağırlık veriyorsunuz.

Hayatın hep büyük olaylarla dolu olmasını istiyorsunuz. Geçmişin hayati bir şey olmasını istiyorsunuz. Bu anlamda, dertleri sıradanlığa, hatta başlıbaşına bir ızdırabı sade, sakin bir sevince tercih edebilirsiniz Oynadığınız karakter için belirli süsler tasarlıyorsunuz. Her bir gün dramı tercih edebilirsiniz. Melodramla senet imzalayabilirsiniz. Anlatacak hikayelerinizin olması çok hoşunuza gider. Dramatik bir alakadan hoşnutsunuzdur. Duyguları, sade bir güzelliğe, sade bir varoluşa tercih edersiniz.

Şimdi sizden “bir şey” olmayı seçmemenizi istiyorum! Sadece olun. Önem kazanmak için Dünyadaki büyük bir şahsiyet olmanız gerekmiyor. Bana önem verin aziz çocuklarım. Ben yeterli değil miyim? Çoğalarak, artarak gelen o ihtişama önem verin. Sakin olun. Dünya hayatının yükselişini duyuyor musunuz? Bunu hissediyor musunuz?

Bir gösteriye ya da tantanaya ihtiyacınız yok. Sükunete, sessizliğe ihtiyacınız var aziz çocuklarım. Çarpıcı olmanız gerekmiyor. Sıradanlık yeterince iyidir. Sıradanlık ne kadar da olağanüstüdür! Kimse bunun arayışında değildir, lakin asıl mesele budur ve bir noktaya konsantre olmanızı sağlar. Sizin için hoş ve sıradan bir gün olsun bu.

Çimenlere uzanıp, dudaklarınızın arasına bir çimen yaprağı alarak gökyüzünü seyretmek sıradan bir şey midir? Bunun önemsiz ve basit bir şey olduğunu düşünebilirsiniz, fakat sizi siz yapan işte böyle şeylerdir. Bedava hiçbir şey yoktur diye kim söyleyebilir ki? Hiçbir sınır koymuyorum Ben. İstemeniz için herşey bedavadır. Ağaçların, açık havanın ve gökkubbenin tadını çıkarmak için yeni bir Lamborghini’ye ihtiyacınız yoktur. İhtiyaç olan tek şey sizsiniz, Benim güzel çocuklarım.

Benim gözlerimle bir görebilseydiniz, güzelliğinizin enginliğini bilebilir ve böylelikle herşeydeki ve herkesteki güzelliği idrak edebilirdiniz. Sadece güzelliği bilirdiniz. Bundan daha az olan hiçbir şeyle vakit geçirmezdiniz. Güzelliği kendiniz kılabilecekken bundan daha azını seçecek kadar budala olmak niye? Tabii ki bunu hergün yapma eğilimindesiniz. Kitapçılardan bile size hizmet etmeyen ya da hakkınızı vermeyen kitapları satın alıyorsunuz. Hayatın güzelliğini unutmuş filmleri izliyorsunuz. Sizi hayatın olağanüstü güzelliğinden uzaklaştıran bir yaşam sürüyor olabilirsiniz. Şimdi diyorum ki, hemen geri dönün! Ondaki güzelliği çoğaltın ve açıkça ortaya koyun, rüzgarlara savurun ve bırakın istediği yere düşsün bu güzellikler.

Hayatını rüzgarlara işaretle canım. Ufka doğru yelken aç. O kadar yakın ki, o kadar yakın, neredeyse dokunacaksın.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub:

Hatırlatma: Sevgili okurlarımız, Cennetmektuplar’ını (HeavenletttersTM) paylaşırken lütfen kaynak site olan www.heavenletters.org adresini belirtiniz. Üyelik başvurusu sitede yer alan http://www.heavenletters.org/maillist/index.php linki üzerinden gerçekleştirilmektedir.