Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2511 Yıldızlar sizden yana parlamaktadır

CENNET#2511 Yıldızlar sizden yana parlamaktadır 10 Ekim 2007

Geçmişe borçlu kalmayın. Buna planlarınız da dahildir. Planlar bir zaman içinde oluşturulur ve diğer bir zamanda da değişir onlar. Planlardaki değişiklikler, plan değişikliğinden başka bir anlama gelmezler. Buna başka anlamlar yüklemeyin. Hayat olduğu gibidir. Bazen sıcacıktır o, bazense soğuk; lakin hayat herzaman hayattır. Bırakın olduğu gibi olsun o.

Hayatta ne olduğu ya da ne olmadığı sizin düşündüğünüz denli muazzam farklar yaratmaz. Hangi mevsim olursa olsun siz yine sizsinizdir. Mevimlerdeki değişiklikler bunu etkilemez ve her mevsimin kendi güzelliği vardır. Planlarda bir değişiklik olduğunda değişen nedir? Sadece sizin öngörülerinizdir değişen. Onlara saplanıp kalamazsınız aziz çocuklarım. Tutunup da bırakmayacağınız, saplanıp kalacağınız hiçbir şey yoktur. Hayatın hareket menzili sizin görüş alanınızın çok ötesindedir ve yapabileceğiniz tek şey yaşamın beraberinde yol almaktır. Bu akışı yavaşlatamazsınız, onu hızlandıramazsınız da. Gereksiz bir heyecana ve telaşa kapılabilirsiniz; lakin ne içindir bu? Ve bunu niye yaparsınız?

Bunun yerine itidal sahibi olun. Dünyadaki yaşam, sıçrayan esnek bir top gibidir. Esnektir o ve çeşitli yönlere sıçrama eğilimindedir. Hayat bazen kollarınıza doğru sıçrar, bazen de sizden geri kaçar. Hayatın, muhakkak sizin arzunuza istinaden hareket etmek zorunda olduğunu kim söyleyebilir? Hayat dönemeçlerle doludur. Neden bu kadar şaşırıyorsunuz ki?

Hayat kaçınılmaz olarak sizi Bana doğru yönlendirir. Bana hangi yoldan geldiğiniz, nasıl ulaştığınız gerçekten o kadar da önemli midir? Önemli olan Bana geliyor olmanızdır. Bana erişen en kısa yolun hangisi olduğunu nasıl bilebilirsiniz ki? Bir yolun diğerinden daha iyi olduğunu nasıl bilebilirsiniz? Sizi sevdiğim gerçeğinden başka bir şeyi nasıl bilebilirsiniz aziz çocuklarım? En iyi bileceğiniz şey budur. Yaradan tarafından seviliyorsunuz. Herşeye rağmen, her şeyle beraber Yaradan sizi sevmektedir. En basit hakikat sizi sevdiğimdir. Bundan başka bir şeyi ister misiniz?

Nasılsa, istiyorsunuz da. Bu sizin “daha azın” talebinde olmanızdır! Arzunuzun, dolayısıyla kendi iradenizin yerine getirilmesini istiyorsunuz. İtiraf edin, öyle değil mi? Belki de Benim İrademin gerçekleşmesi için içtenliksiz, yapmacık bir taraftarlık sergiliyorsunuz. Samimiyetle söyleyin şimdi, kendi iradenizin Benimkine üstün gelmesini gerçekten istiyor musunuz?

Aynı zamanda, kainattaki her bir kımıltıyı Benim planladığımı da düşünmeyin. Benim dikkatim ve alakam, hayatınızın tüm detaylarını şekillendirmek üzerine değil, sevgi üzerine odaklıdır. Tüm olanakları ortaya koymaktayım Ben. Bazılarını yakalıyor, bazılarını kaçırıyorsunuz. Bir olanağın bir diğerinden evla olduğunu kim söyleyebilir. Siz değil aziz çocuklarım, siz değil.

Yıldızların ışıkları sizden yana parlar. Güneş size gülümser. Yüreklerniz çarpar. Fiziksel boyut size çok önemli gelse de o kadar önemli değildir. Hayatın beraberinde akan birer ırmaksınız sizler. Dışınızda cereyan eden şeylere o kadar da tabi değilsiniz. Irmak akacağı yere akar, yatağında ilerler ve geçtiği yerler onun gerçeğini teşkil etmez. Irmağın yatağını sınırlayan bentlerle bir alakanız olmadığını, ırmağın kendisi olduğunuzu unutmayın.

Yüreğiniz bir şeyi ya da bir diğerini şiddetle arzu edebilir. Yüreğinizin değişen istikametlere açık olmasına müsaade edin. Yüreğinizin, olan şeylere ya da olmayan şeylere tevazu içinde kabul göstermesine müsaade edin. Biribirinden değerli hazinelerin sizi beklediğinden emin olabilirsiniz, belki de bir sonraki dönemeçte sizi beklemektedir onlar. Oraya gitmeden nasıl bilebilirsiniz ki?

Hayatı önünüze konulan bir yemek olarak kabul edin. Sofraya konulan şey sizin en sevdiğiniz yemek olmayabilir, sofra sizin tarzınıza her zaman hitap etmeyebilir; lakin size sunulan her şeyi iştahla ve şükranla yiyebilirsiniz.

Aziz çocuklarım, memnun olmaktan, şükran duymaktan başka yapmanız gereken ne vardır? Size sunulanları alma konusunda hünerli olun.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: