Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2020 Sevginin Fludu

CENNET#2020 Sevginin Flüdü Haziran 3, 2006

Tanrı dedi ki:

Nazik olun. Nazik bir şekilde konuşun. Alçaltın sesinizi. Bir meleğin sesi ile konuşun. Dudaklarınızdan harikulade notaların, namelerin dökülmesine izin verin. Sertlik yok. Sabırsızlık yok. Merhametin meleği olun, lütfun, rahmetin bir meleği. En azından masallardaki o huysuz, aksi ihtiyarlar gibi olmayın.

Hatırlamanız gereken sözcükler değildir. Tonudur sesinizin. Sesinizin tonu kendi lisanına sahiptir. Evrene bir çağrı yaparsınız. Sesinizin yankısıdır dikkate alınacak olan.

Sesinizin hoş bir çan gibi ses vermesine olanak tanıyın, boş tenekler gibi tıngırdamasına değil. Tatlı olsun sesiniz. Barışın hüküm sürdüğü diyarların elçisi olsun sesiniz, mesajlar taşıyan. Karga değil, bülbül olun. Ki eğer birileri karga olmak zorundaysa bırakın onları olsunlar. Kendi sesinizin idaresi ile alakadar olun, sevdiklerim.

Dünyayı Benim adıma ziyaret etmekte olduğunuzu hatırlatın kendinize, bundan dolayı da nazik olun. Hiç kimse sizin espri anlayışından yoksunluğunuza katlanmak durumunda değildir. Kainat da katlanmaz buna.

Sesinizin tınısı bugün, uzaktaki ve yakındaki tüm yürekleri yüceltecek, yükseklere taşıyacaktır onları. Sesiniz bugün, kendinize çekmek istediğiniz ahengin seviyesine işaret edecektir. Ne söylediğiniz önemlidir bugün ve nasıl söylediğiniz önemlidir. Açın yüreklerinizi ve içeri alın herkesi. Diğer yürekleri kendisininkinde ağırlayacak, selamlayacak olansınız. Tıpkı kıtlık zamanlarındaki gibi ekmeğinizi paylaşmalı, kimseyi aç bırakmamalısınız.

Yüreklerde bir kıtlık hüküm sürmektedir ve siz de doyurmalısınız yürekleri. Hiçbir yüreğin yalnız başına dolaşmasına müsaade etmeyin. Sesiniz çok yüksek veya çok kaba olduğu için tıkamasın kulaklarını hiç kimse. Yüreğiniz denli sesinizi de ıslah edin.

Sevdiklerim, bir telaş ve ızdırap salgını vardır dünyada. Siz bunun devasına sahipsiniz. Lütfen kullanın onu. Sesinizi yumuşatın bugün. Öfke dolu laflar dökülmesin dudaklarınızdan.

Kendinizle başlayın. Müşfik olun kendinize karşı. Kendi kendinize dersler vermeyin. Sadece rahatlayın, kolayından alın. Eriyin Benim sevgimin içinde. Öfkeli olabilir misiniz sevildiğinizi bildiğiniz vakit? Öfkeliyseniz eğer o zaman hata, sevildiğinizi bilmemenizdedir. Sevildiğinizi bildiğiniz vakit sevgi olabilirsiniz. Olabilirsiniz bugün. Sevginin gözcüsü olabilirsiniz bugün. Kelimeler olmaksızın dahi, olabilirsiniz. Sevginin olduğu o yerden kaynak bulun, sadece sevginin olduğu.

Size göre değildir sevgiyi yalanlamak. Size göre değildir onun varolmadığının ispatına çalışmak. Onun eşlikçisi olmanız gerekir, onu müjdelemeniz. Sevgiden konuşmanız, onu desteklemeniz ve onu koruyup gözetmeniz. Havaya kaldırmanız için muhteşem bir mücevher seti vardır tam önünüzde ki herkes görebilir onu orada, herkes duyabilir ve onun kendileri için olduğunu idrak edebilir herkes.

Kalbiniz sevgi için çağrıda bulunmakta, sevgi arzu etmektedir. Bir başkası için yanıt verin bu feryada. Sihirbazı olun sevginin. Bunu yaparak başka yüreklerin üzerine düşen gölgeleri de kaldırmış olursunuz. Gölgeleri ortadan kaldıran olun. Alın ızdırabı dünyadan. Bir sevgi katmanı serin dünyanın üzerine. Bir annenin uyuyan çocuğunu sarması gibi battaniyelere sarın dünyayı.

Dünya uykudadır sevdiklerim. Yumuşak bir sesle uyandırın onu. Sevginin flüdü gibi olsun sesiniz. Sesinizin notalarının kainat boyunca kendilerini kocaman sembollerle ortaya koyuşunu izleyin. Ufuk boyunca yankılanan sesinizle tüm dünyanın sevinçle ürperdiğini görün. Öyle mutludur ki sesiniz güneş de onu takip etmektedir. Sesinizin belirgin kıldığı, bir iz oluşturmaktasınız, sevgiden bir patika. İşitin bu sevgi dolu güzelliği. Ben konuşmaktayım.

Çeviren: Engin Zeyno Vural