Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#1911 Benim Sevgi Azizim, Valentine’im Olun .......

CENNET#1911 Benim Sevgi Azizim, Valentine’im Olun Şubat 14, 2006

Tanrı dedi ki:

Sevgiyi bu denli çok istediğinizde sizi bundan ne alıkoyar ki? Gerçekten, neyi açığa vurduğunuzu, belli ettiğinizi düşünürsünüz fütursuzca sevdiğinizde? Neyi kesinleştirmeniz gerekir kalbinizi açmaya yeltenmeden önce?

Aşk Meleği Eros’un yüreğinize bir ok atmasını dilersiniz ve o bunu yaptığında da kendinizi yara almış hissedersiniz. Sevdiklerim, sevginin okunun yüreğinize gitmesi gerekir. Kalbiniz bunun içindir.

Sevdiklerim, kendinize karşı ne denli hoşgörüsüz olduğunuzu vurgulamaktayım. Bazen kendi üzerinize imkansız talepler yüklüyorsunuz. Bana masallardaki kralı anımsatıyorsunuz, güzel kızıyla evlenmek isteyen genç adama imkansız hedefler gösteren. Gençleri engelleyen kral gibisiniz, dolayısıyla da kendini engelleyen. Daha hızlı gitmek için kendini kamçılayansınız, daha iyisini yapmak, rekorlar kırmak için. Çıtayı habire yükseltensiniz. Gerisini kırbaçlayıp “daha hızlı, daha hızlı, daha iyi, daha iyi” diye bağıransınız.

Eros okuyla vurduğunda yüreğindeki sevgiyi sorgulayansınız, veya onun değerini veya doğrultusunu veya semeresini. Semerenin, yüreğinizde çarpan sevginin ta kendisi olduğunu kabul edin. Başarı, şimdi yüreğinizdeki sevginin nabız atışlarıdır. Sevginin yüreğinizi ele geçirmesinden daha başka ne isteyebilirsiniz?

Hakkında konuştuğumuz sizin kalbinizdir. Kalbinizin Valentine gibi bir sevgi azizi olmasına müsaade edin. Bırakın yüreğiniz Eros olup etrafa oklar saçsın. Bırakın sevginin okları nereye dilerlerse oraya düşsünler. Bırakın yüreğiniz, size sevme ayrıcalığının müşfikçe verilmesinden memnuniyet duysun. Sevginin manası sevmenizdedir. Sevgi duymanızın sonucunun bir ehemiyeti yoktur. Belirli bir netice elde etmek için sevmeniz gerekmez. Netice değişkendir. Ne tür bir sevgi bedel biçer ki? Değer bir şartlanmadır, şartlanmalarsa engel ve doğası gereği sevgi tüm engelleri aşar. Sevgiye dair böylesine muhteşem olan da budur. Yüreğinizdeki sevgiyi kral olarak atayın. Kayıt defterlerine borç-alacak kayıtları işleyerek yüreğinizin muhasebesini tutmayı da bırakın zihnizde.

Sevginin bir aktif değer olduğunun bilincine varın. Sevginin bir maliyeti yoktur. Kati bir bedeli yoktur. Sevginin gelirden öte bir gider olduğunu kabul edin.

Sevmenin zor bir mesele olması gerekmez. Sevgi dünyadaki en basit şeydir yüreğinizi serbest bıraktığınızda. Yüreğinizi, etrafına yerleştirdiğiniz tüm o sınırlamalardan özgür kılın. Memnun olun yüreğiniz sevdiğinde. Bırakın sevginizin nesnesi mükemmel olmasın. Sevginin kendisi mükemmelliktir.

Sevgi bir nehir gibidir ve sizin önüne bir set çekmeniz için değildir o.

Bırakın Sevgililer Günü bir ömür boyu sürsün. Yüreğinizin iyi olduğuna ve sevgiyi vermenin iyi olduğuna karar verin. Sonuç itibariyle, sevmekten ve sevmekten ve sevmekten başka ne yapabilirsiniz, sevdiklerim? Sevgi akar ve şart koşmaz. Bir mukavele değildir o. Sevgi sevgidir ve verilmek içindir. Hakimiyetin yüreğinizde olması gerekir. Bırakın sevginiz bir yıldızın ışığı olsun. Yüreğinizin ışığının nasıl da her tarafa yayıldığını farkedin. Yüreğiniz bir yıldızdır, yıldızlar parlamak ve ışıklarının görülmesi için vardır ve siz de Benim Sevgi Azizim, Valentine’im olmak için.

Çeviren: Engin Zeyno Vural
[/color]