Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET# 2565 O güzelim tarlaları görün 3 Aralık 2007

CENNET# 2565 O güzelim tarlaları görün 3 Aralık 2007

Kollarımda dinlenirsiniz. Dinlenebileceğiniz bir başka yer yoktur aziz çocuklarım. Tanrı vardır ve istirahatin olduğu yerdir O. Yatağınızda dinlenirken Benim kollarımdasınızdır. Huzursuz olduğunuz zamanlarda yine Benim kollarımdasınızdır. Sizi aziz tutarım Ben. Sevgili çocuğumsun. Sevmekten ve sizi sevmekten başka yapabileceğim bir şey yoktur.

Sevgimin içinizde olduğu fikrini ve bunun verdiği o güzel hissi her zaman taşısaydınız olmaz mıydı? Yapamaz mısınız? Heran ve herzaman Benim kollarımda olduğunuzu bilemez misiniz? Bunu bilmeniz Benim arzumdur. Sizin de arzunuz olsun bu.

Kollarımda olmak endişe ve üzüntülerden kurtulmakla aynı şeydir. Sonu gelmeyen kaygıların size ne faydası vardır? Kollarımda olmanın, Bana dayanmanın nasıl bir şey olduğunu kaygılarınızın peşini bıraktığınız zaman anlayacaksınız. Herhalükarda Bana yaslanıyor, Benden dayanak buluyorsunuz, Bana farkındalığınız dahilinde yaslanmamak niye?

Kaygılarınızda, bu kadar sıkı tutacak kadar önemli olan ne var? Tıpkı Benim, sizi hep Kendi farkındalığım dahilinde tuttuğum gibi, siz de kaygılarınız yerine farkındalığınız dahilinde Bana sarılın. Sizi koruyorum Ben.

Güvenli bir gemiyim Ben, aziz çocuklarım. Benimle yelken açın. Dümende Benim olduğumu ve başınıza hiçbir şeyin gelmeyeceğini bilin.

Korkuyla şöyle diyebilirsiniz: “Fakat Tanrım, ya hastalıklar, ya ölüm? Başımıza bunlar gelebilir.”

Ben de size şunu söylerim: “Ya sevgi? Ya hayat? Kıyıya ulaşamayacağımızı gerçekten düşünüyor musunuz?”

Başınıza gelmesini istemediğiniz şeyler üzerinde hangi fayda uğruna düşünüp duruyorsunuz ki? Hastalıktan bile korkmayın; hele ölüm, o hiç korkulacak bir şey değildir. Ölümle birlikte bir trenden inip bir diğer trene binersiniz, olay budur. Ölüm kaygılarınızın en ama en hafifi olsun.

Hastalıklar konu olduğundaysa pek çok şeyden korkarsınız. Şunu söylemeliyim ki aziz çocuklarım, sizin hastalığınız bu korkudur. Bu konuda kendinizi tedavi etmenizi sizden çok rica ediyorum. Gül goncaları toplayın. Korku değil.

Tüm olanakların diyarında yaşıyorsunuz. Size kendilerini empoze eden hastalıklardan, korkulardan ve diğer herşeyden özgür olma olanağına sahipsiniz.

Hastalığın utancından ve sıkıntısından da korkuyorsunuz. Bunun yerine sağlığın keyfini çıkarın, sağlıktan mutluluk duyun. Yatağa bağımlı bile olsanız, korkuya da bağımlı olmanız gerekmez. Korkmayı bırakın. Bir daha kapınızdan içeri girmesine asla izin vermeyin. Onu buyur etmeyin. Eteğini tutmayın. Onu itip kakmayın da. Korku mühim bir hasım değildir. Korku tamamen size tabidir ve büyümek için bünyenizdeki iyice gübrelenmiş verimli toprakların arayışındadır. Topraklarınız çiçeklerle ve mutlulukla dolu olsun, korkunun kendini yeşertmesi için ona hiçbir alan bırakmayın.

Bahçenizi ekin. Düşünceleriniz Vasıtasıyla ona neleri ekeceğinizi seçer ve onları ekersiniz. Düşünceleriniz tohumlardır. Seçmek için her türlü hakkınız vardır. Şimdi seçin ve bir daha geriye bakmayın. Önünüzdeki o güzelim tarlaları görün. Üzerlerini güllerle kaplayın.
Cesarete ihtiyacınız yoktur, aziz çocuklarım. Size hizmet edecek düşüncelere ihtiyacınız vardır. Cesur olmanızı gerektiren bir şey yoktur. Hayatın cesaret istediği fikrini kafanızdan silin. Ne düşünürseniz, onu biçersiniz. Hangi dileklerin hasadını yapmak istiyorsanız onların resimlerini toplayın. Mutluluğun hasadını yapmak istemez misiniz?

Omuzlarınızı dikleştirin ve sağlığın hasadını yapın şimdi.

Dostların hasadını yapın.

Ve sevgi bahçenizde Benim hasadımı yapın. Beni hasat edin.
Azıcık bir yağmur bile bahçenizdekilerin büyümesini sağlar. Size yakışan, hayatı bir dost gibi karşılamaktır. Düşman fikrini aklınızdan çıkarın. Kendi düşüncelerinizden başka bir düşman yoktur. Ne size, ne dünyaya ne de Bana hizmet eden bu düşünceleri koparıp atın. Yerlerine sevgiyi koyun.

Çeviren: Engin Zeyno Vural

Hatırlatma:
Sevgili okurlarımız, Cennetmektuplar’ını (HeavenletttersTM) paylaşırken lütfen kaynak site olan www.heavenletters.org adresini belirtiniz. Üyelik başvurusu sitede yer alan http://www.heavenletters.org/maillist/index.php linki üzerinden gerçekleştirilmektedir.