Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2505 Yolunuzu açmak

CENNET#2505 Yolunuzu açmak 4 Ekim 2007

Hayata yönelik o kadar çok yorum yapıyorsunuz ki. Bir hadisenin yolunuza devam etmenize işaret ettiğini söylerken, bir diğer hadisenin orada durup istikamet değiştirmenize delalet ettiğini söylüyorsunuz. Hadiseleri yorumluyor ve onlara kendi yarattığınız bir mana atfediyorsunuz. Gerçekten bildiğiniz tek şey ise bir şeylerin o şekilde ya da bu şekilde meydana geldiği. Mana bir gizemdir. Aziz çocuklarım, her ne olursa olsun tüm bunlar ileri gitmeniz gerektiğini söyleyen işaretlerdir. Yapabileceğiniz tek yorum, atfedeceğiniz tek anlam budur. Aksi halde tahminde bulunuyorsunuzdur.

İstikametinizi dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Bu sizin tercihinizdir. Harici işaretler yerine kalbinizi izleyin. Size ne yapacağınızı söyleyen bir işarete ihtiyacınız yoktur. Kahve falcısı değilsiniz. Dünyadaki yolunu açmaya çalışan sade bir İnsansınız.

Bazen çok çabuk pes ediyorsunuz. Bunu yapmaya hakkınız olabilir. Bazen her türlü engele rağmen aynı rotada kalmak konusunda ısrar ediyor, başarıyor ya da başaramıyorsunuz ve her iki hal de hakkınızdır.

Belki tüm yapmanız gereken sadece bir kuyu daha açmaktır, akabinde de petrolü bulursunuz. Ya da kaç kuyu açarsanız açın petrol bulamayabilirsiniz. İyisi mi siz her ne olursa olsun, neticeye bağlı kalmaksızın kuyu açmaktan keyif almaya bakın. Neticeler iyidir elbet; fakat neticelerden çok daha fazlası da mevcuttur ve enerjinizin dayanak noktası neticelerden fazlasıdır.

Kendinizle ilgili her zaman fikir yürütüp tahminde bulunamazsınız. Bazı şeyleri önceden bilemezsiniz.

İstediğiniz şeyi ne kadar çok istiyorsunuz? Yüzeysel sebeplerin dışında onu ne kadar çok istiyorsunuz? Kararlı olduğunuzda, kararlı olmaya karar vermezsiniz. Kararlılığınız kendiliğinden oradadır, ya da orada değildir. Bunun üzerinde söz hakkınız yok gibidir. Kararlılık çok derinden gelir. Siz yüreğinizin enerjisini izliyorsunuz, yol üstündeki emareleri değil.

Bazı insanlar sinema yıldızı olmak ister. Rol yapmak, oynamak ister onlar. Yüreğinizin üzerinde durduğu yerde ısrar edin. Muazzam bir işaretçidir o. Yüreğinize kulak verebilirsiniz.

Çocuklarım eşit doğarlar lakin yıldızlık halleri farklılık gösterir. Derinliklerinizde, kulak vermeniz gereken bir yer vardır. Dünyadaki tüm sebepler bir araya gelseler belirli bir yoldan gitmenizi temin edemezler, aynı şekilde tüm bu sebepler sizi belirli bir yolda ilerlemekten alıkoyamazlar da. Yazı-tura nevi rastgele bir şey değildir bu. Aslında bir karar da değildir. Ne istediğinizin farkına varmak ve keyif aldığınız için onu istemektir. Bir hedefe varmak değildir mesele, birilerini memnun etmek değildir, hatta kendinizi dahi memnun etmek değildir. Memnuniyetten çok daha derin bir şeydir. Ruhunuzu beslemektir bu.

Mutluluğun size dünyadan gelmesini bekliyorsunuz ve dünya da size bunu veremiyor, aziz çocuklarım. Onu kendinize yine kendiniz vermek zorundasınız. En içten, en derin arzularınızı takip edin. Çeşit çeşit ekmek ve çöreklerin içinde tercih yapacağınız fırına, sizi burnunuzun götürmesi gibidir bu. Neyi seçeceğinizi bileceksiniz ve mutluluğunuz da size refakat edecek.

Bunun için çok çalışmak durumunda kalabilirsiniz lakin zorlanmalar hiç olmayacak. Memnuniyet ve doygunluk verici olacak bu. Tatmin duygusu için muvaffakiyetlere ihtiyacınız yoktur. Attığınız adımlar ve hareketleriniz size muazzam bir doyum sağlayacaktır. Tam yol ilerliyor olacaksınız. Sizin için her şey çok çabuk gerçekleşecek; çünkü mutluluğunuzun nerede yatmakta olduğunu yüreğiniz bilmektedir. Ve Ben de biliyorum. O muazzam yüreğinizi takip ederek bunu siz de bileceksiniz.

Çeviren: Engin Zeyno Vural