Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2502 Kendi kendinizin gezegenisiniz

CENNET#2502 Kendi kendinizin gezegenisiniz 1 Ekim 2007

Kendi kendinizin gezegenisiniz. Onun tamamısınız. Yeryüzü içinizde barınır. Yeryüzünün her bir parçasının sizin dahilinizde bir karşılığı vardır. Dünyanın çok yüce bir muhtevasısınız, zira bu küre parmaklarınızın ucundaymışcasına döner. Sahip olduğunuz alan engindir, uçsuz bucaksızdır. Dünya sizin etrafınızda dönüyor demek değildir bu. Dünyayı sizin döndürdüğünüz anlamındadır. Dünyanın ekseni gibisinizdir.

Pek çok farklı seviyede kendi gücünüzü harekete geçirmektesiniz. Mevcut dünyanız ve tüm bir kainat dahilinde yapıyorsunuz bunu.

Kendinizi fırıl fırıl dönüyormuş gibi hissedebilirsiniz fakat durulacaksınız.

Kendinizi atıl hissedebilirsiniz, işe yaramadığınızı düşünebilirsiniz; lakin her zaman olduğu gibi dimdik ayakta duruyor olacaksınız ve duraklamanıza gerek kalmayacak. Daimi bir devinim içinde olacaksınız ve bu çabasızca gerçekleşecek. Çabasızlığa alışık değilsiniz. Kainatın üzerinde danseden kendinizken, kendi yapımınız olan bir dans pistinin üzerinde raks ederken, Kainatı ayakta tutmak zorunda kalmışcasına gerilime ve zorlanmalara alışıksınız.

Yüreğiniz çok yücedir, çok önemlidir. Aynı zamanda zihniniz de öyledir; çünkü düşünceleriniz ortaya muazzam bir güç koyarlar. Düşüncelerinizin en önemli şey olduğunu söylemeyeceğim; fakat çok önemli olduklarını belirteceğim. Büyük birer etmendir onlar. Kainat, düşüncelerinizin imbiğinden süzülerek varolur. Düşünceleriniz herşeye ve herkese katkıda bulunur. Düşünceleriniz etkileri bakımından devasadır.

Fakat seven zihniniz değildir. Yüreğinizdir. Yüreğiniz herşeydir lakin onu zihniniz harekete geçirir. Zihninizde hiçbir çöpün, hiç bir olumsuzluğun barınmasına müsaade etmeyin. Tekerrür halindeki düşünceleriniz Dünyaya liderlik etmeye layık olsunlar.

Düşüncelerinizin dünyaya hükmettiği fikrinden ürkmeyin. Evet, pek çok düşüncenizi bir şekilde iptal etmeyi, geri çekmeyi dilerdiniz değil mi?

Ve durumun hassaslık gösterdiği, hüner gerektirdiği nokta budur. Düşünceleriniz hükmeder ve böyle olduğu halde başkalarının düşünceleri tarafından da hüküm altına alınırlar. Dünya düşüncesi diye adlandırılabilecek bir terkip mevcuttur. Buna köle de olmuş olabilirsiniz. Özgür olmak içinse bu dünya düşüncesinin dışına çıkmanız gerekir. Düşünceleriniz bir lidere yakışır şeyler olsun, bir sabotajcının yıkıcı eğilimlerini taşımasın onlar. Bu sizin dünyanızdır aziz çocuklarım. Ona tabisiniz ve tabi kılansınız. Artık kusur bulup şikayet etmeyi bırakın.

Şaşkınlığa düşmüş olsanız bile net görebilirsiniz. Sersemlemiş bir halde de olsanız net görebilirsiniz. Seslendirdiğiniz gamı bilirsiniz. İnsanın Mükemmel bir Varlık olduğunu tüm benliğinizle bilirsiniz. Gündemi belirleyen, çarkı döndüren düşüncelerinizken bunun aksi nasıl olabilir ki? Asla, “sadece” İnsan değildir o. Herdaim Muazzam İnsandır. Sahip olduğunuz, taşıdığınız Muazzamlığın idrakına varın. Buna muktedirsiniz. Muktedirden daha fazlasısınız. Muhteşem kerametleri gerçekleştirmeye muktedir, sırrına erişilmez bir kapasiteye sahipsiniz. Bu kapasiteyi görün, onu yukarıda tutun. Merak ve heyecan dolu olun.

Yaradılışın güzelliğine ve ondaki rolünüze merak duyun. Konu sizin hayatınız olduğunuda figuranlar söz konusu değildir. Kainatı devasa bir ağa benzetirsek herkes bu ağın bir ucundan tutmakta, onu yukarı kaldırmaktadır. Hayatı size atılan bir topmuşcasına yakalar ve onu geri fırlatırsınız. Dünya sizin yaratımınızdır. Zihinden aldığı geri bildirimlerle yüreğinizin yarattığı bir şeydir o.

Zihin yüreği besler.

Şimdi yüreğinizin, zihninizi emniyet altına almasına, ona sığınak olmasına izin verin. Yüreğiniz dünya üzerindeki hakettiği yeri alsın, zirvedeki gerçek konumunu bulsun. Yüreğiniz şarkılar söylesin, müziğiyle size mutluluk versin, düşüncelerinizi ve dünyanın düşüncelerini yüceltsin o. Bir asa sallıyorum Ben, sizler de şarkınızı tüm dünyaya haykırıyor ve onun imdadına yetişiyorsunuz.

Çeviren: Engin Zeyno Vural